Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 2]

#26berislav 18.01.13 18:59

berislav
Poštovane kolege,
predložene ocjene koje stoje u dokumentariju upisuju se 29.01.2013.

Važno je PRIJAVITI ispitni rok: 29.01.2013. Bez valjane prijave nećemo biti u mogućnosti upisati Vam ocjenu. Vodite računa kako je za prijavu ispita potrebno pet radnih dana (molim podsjetite Vaše kolege neka učine isto).

Ukoliko propustite prijaviti ispit, a položili ste kolegij putem kolokvija, prijavite ispit za prvi sljedeći ispitni rok. Međutim, tu iznimku je potrebno naznačiti na indeksu (niže će biti pojašnjeno kako).

Termini za predaju indeksa su sljedeći:
u ponedjeljak, 28.01.2013. indeksi će se preuzimati u kabinetu 24. od 17:00-19:00. Ako netko nije u mogućnosti doći u navedeno vrijeme indekse može predati u petak 25.01. u kabinetu 24. od 09:30 - 10:00. Međutim neovisno o tome koji dan ste predali indeks oni se vraćaju svi ISTOVREMENO.

Predaja izvan predloženih termina NIJE MOGUĆA.

Indeks pri predaji označite brojem iz dokumenatrija. Predlažemo da to učinite umetanjem papirića s brojem dokumentarija u omot indeksa ili post-it naljepnicom. Navedeno će nam olakšati i ubrzati upis ocjene u indeks kao i Vama traženje istih nakon upisivanja ocjene. Na papiriću naznačite sljedeće:

Broj iz dokumentarija:
Ocjena:
Potpis: DA/NE
Datum prijave ispita: 29.01. ili 12.02.

- svi redoviti studenti koji nisu položili kolegij TREBAJU potpis! U navedenim terminima i oni moraju predati indeks. Samo će na svom papiriću neće napisati ocjenu.

Indekse ćete moći preuzeti 29.1. na vratarnici fakulteta od 14:00 do 15:30.

Molimo za pridržavanje narečenih termina.

predmetni nastavnici

#27Dr. Evil 16.04.13 12:26


Ekipa, može savjet Kiki

Vanredni sam i živim daleko od Osijeka pa ne mogu biti na predavanjima.

Da li je moguće naučiti statistiku i računovosdstvo za peti mjesec u ovih 3 tjedna koliko ima do ispita iz statistike i mjesec dana do ispita iz računovodstva?

Koliko vam je bilo potrebno za naučiti te predmete.

Ja nisam imao kontakt s njima preko nastave nego bi sve morao sam doma obaviti učenje

Ako je nemoguće da se ne upuštam. Idem raditi preko ljeta na more pa sumnjam da ću imati priliku ići na ostale rokove.

Unaprijed hvala chirio

#28wera 16.04.13 12:38


Guest
Teško da ćeš uspjeti naučiti statistiku u 3 tjedna. Ovisi jesi li to redovito provježbao zadatke i teoriju. U pravilu treba oko 5 tjedana i to ono žestoko. Minimalno 4 h po danu. Bit će ti puno teže budeš li još radio na moru, pa ćeš "zaboraviti" na faks. Moraš biti veoma uporan i radišan ako hoćeš dati statistiku. Ne budeš li bio nabrijan teško da ćeš upsjeti. Što se tiče iz računovodstva također ovisi jesi li bio u ekonomsku školu. Ako nemaš pojma, onda bi trebao ići na instrukcije. Ne možeš to sam savladati osim ako si genij.

#29Dr. Evil 16.04.13 14:38


Tako sam i mislio .. kvragu >Gasp

Za Računovodstvo znam da moram na instrukcije, nisam išao u srednu ekonomsku.


Ta dva predmeta su mi ostala iz prve, nikako da se dovoljno saberem da ih riješim.

A kako nemam mogućnosti biti na nastavi moram sve sam prokužiti, što mi je uvijek išlo, osim kod ova dva predmeta. Zlo mi je od njih.


Hvala na odgovoru Smile

#30zero2 16.04.13 19:37


Guest
Evo jako dobar post iz FB:

Može se statistika u 2 tjedna al uz dosta rada (par sati dnevno) jer ima pun k toga i ako ćeš sam radit moraš imat knjigu, ne može bez nje. Ne trebaš nešta posebno učit teoriju jer na ispitu budu pitanja s kraja svake lekcije ili dosta slična, al da na njih odgovoriš i zapamtiš ćeš morat pročitat s razumijevanjem sve osim zadataka što ti je nekih 400 stranica, znaći treba ti možda malo manje od tjedan dana. Za zadatke zamoliš nekog da ti odskenira vježbe što smo radili, a i u knjizi ti je apsolutno sve objašnjeno što se tiće zadataka, ne trebaju ti nikakve instrukcije kad ti je u knjizi sve detaljno objašnjeno kako se šta rješava. Rješiš zadatke s kraja cjelina uz pomoć knjige i to je to, na ispitu su sve isti zadaci ko iz knjige, nema nekakvih iznenađenja, sve ide na istu shemu. Tako sam ja i dobio 3 na ispitu jer nisam dobro naučio gradivo 3. kolokvija. Ne moraš ni bit neki talent za matematiku jer se u zadacima većinom uvrštavaju formule, ne moraš iz glave vadit neke formule i načine rješavanja zadataka. Ali, kao što rekoh, 2-3 možda čak i 4 sata dnevno, s obzirom da ti je to sve nepoznato :S

#31Dr. Evil 18.04.13 15:34


Znam, ja sam postavio to pitanje i kolega mi je pomogao s tim odgovorom Wink

Knjigu na žalost nemam, imama samo prezentacije i predavanja.

Ali čini mi se da ću uložiti u knjigu jer mi se čini da je najkvalitetnija opcija za naučiti. Pogotovo što nisam imao dodir sa predmetom preko predavanja i vježbi.

Wink

#32minea 02.07.13 7:32


Guest
ovo je bilo na zadnja dva roka

prvi zadatak negrupiran niz harmonijska sredina i tumačenje,drugi zadatak moralli smo izračunat skupni indeks vrijednosti,treći zadatak izračunat standardnu devijaciju negrupiran niz i tumačenje,četvrti zadatak nepoznata proporcija osnovnog skupa,peti zadatak koeficijent koleracije i tumačenje,šesti zadatak tumačenje hi kvadrata,i ne mogu se sjetit sedmog xd7. je bio onaj zadatak kao za koliko god ce se udvostruciti pro

aritm. sredinu, standardnu devijaciju, varijancu, izracun i tumacenje hipoteze, skupni indeks kolicina, izracunati koliko mobitela dodje na 1000 stanovnika... To je to uglavnom

#33Oprah 01.10.13 13:32

Oprah
Poštovani studenti, uvodno predavanje iz kolegija Statistika neće se održati 02.10.2013. kao što je najavljeno u rasporedu, već 04.10.2013 u 11.00 sati.

#34meri21 04.11.13 22:06


je li bio prvi kolokvij? ako nije jel mi mozete reci kad je? studiram izvanredno i ne stignem na predavanja

#35Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 2]

Go to page : Previous  1, 2