#1Admin 05.11.12 22:57

Admin
jeel netko prepiso ona 3 pitanja sa seminara pod sociologijom? ono za idući put
Odgovor: 1) Koliko se osjeća "napetost" između tradicije i moderne u hrvatskom društvu? 2) Osjeća li se "društvo znanja" u hrvatskom društvu? 3) Koliko je bolonjski proces europerizirao hrvatsko društvo?
Pitanje: Jel to nešto obavezno ili?
Odgovor: ma nije, kao i svaki put ako netko želi

#2Phoebe 09.11.12 10:31

Phoebe
2. kolokvij piše se 19.11.

#3dijana90 11.11.12 21:42

dijana90
Jel zna netko možda kad ćemo dobivati potpise iz sociologije?
O: ovaj tjedan

kak to ide,jel se samo profesoru ostave indeksi ili prozivaju jednog po jednog?
O: ovisi kod kojeg profesora...bit ćemo obavješteni na predavanjima

#4dijana90 12.11.12 17:44

dijana90
Danas prof. nije ništa govorio o potpisima.

#5kraljica 12.11.12 21:40

kraljica
dijana90 wrote:Danas prof. nije ništa govorio o potpisima.
koliko ja znam potpise dijeli tek u 2. mj

#6Admin 13.11.12 21:58

Admin
Potpisi: ponedjeljak 13:30 h

Rekao je da mi koji nismo danas imali indeks da ce gledati koliko smo bili na predavanjima, pa kontam da ce davat potpise u kabinetu, ugl ako ga ne bude u predavaoni onda je u kabinetu, njegov je taman na prvom katu negdje pa ga necemo morat puno trazit

#7marisol 17.11.12 21:29

marisol
Poslala sam datoteku Pitanja i odgovori na SkyDrive. Mapa 2012-2013. Za drugi kolokvij se piše od religije. Piše se 19.11., dvorana 1, u 13 sati. Podjela potpisa u 13,30. Isto u dvorani vjerojatno. Ako ne, onda u kabinetu.

#8dijana90 18.11.12 17:09

dijana90
marisol wrote:Poslala sam datoteku Pitanja i odgovori na SkyDrive. Mapa 2012-2013. Za drugi kolokvij se piše od religije. Piše se 19.11., dvorana 1, u 13 sati. Podjela potpisa u 13,30. Isto u dvorani vjerojatno. Ako ne, onda u kabinetu.

Pokraj njega će kao biti neki asistent koji će mu govorit koliko puta nismo bili i onda ako dosta puta nisi došao/la dobit ćeš neki referat

#9marisol 20.11.12 0:38

marisol
Što s ovima koji nisu dobili potpis?

O: Ma bit ce ti jos prilika, a svi se nasekirali oko toga.. ako ne sada, bit ce oko ispitnih rokova kad budu upisi ocjena. pa makar u 6. mj

#10marisol 20.11.12 16:14

marisol
Rezultate 2. kolokvija održanog 19.11.2012.godine možete pogledati ovdje

#11kraljica 20.11.12 22:26

kraljica
Nema sutra konzultacija, rekao je da ide za ZG

#12dijana90 21.11.12 11:03

dijana90
Prije je bilo oko 100 ispitnih pitanja, zato se isplatilo ići na ispit, ali nama je prošle godine uveo novu knjigu i ta pitanja više nisu vrijedila. Kroz ispitne rokove prošle godine se skupilo 50-tak pitanja u 8 grupa. I tako smo većina i dali to. Ali to je premalo pitanja da bi ih on opet provlačio kroz sve rokove i ove godine. Možda neke ponovi, ali to sigurno neće biti sve. Prof. je zatucan, ali sigurno nije glup. Sretno s tim, trebat će vam.

#13berislav 28.11.12 23:07

berislav
Imat ćemo neki predrok u prvom mjesecu. Neka šema kao ispit. Nema kolokvija. Ta predavanja nikako ne vrijedi. Gubljenje vremena.

#14berislav 03.12.12 10:28

berislav
Srijedom i četvrtkom, od 16:30 -17:30 h

#15berislav 09.01.13 17:50

berislav
Predrok, srijeda, 23.01.2013., u 16 h.

#16Payne M 05.02.13 22:31

Payne M
Klikni OVDJE

#17marisol 19.02.13 17:46

marisol
‎3 nova pitanja u svakoj grupi.. A, B i C.. ako se netko sjeća nek napiše koja su.
Koliko se sjećam, za grupu C:
1. Kako se označava količina kretanja stanovništva iz jedne klase u drugu?
Odgovor: Socijalna mobilnost.

u B grupi je 9.pitanje bilo u vezi podjela tj. teorija siromaštva jedna je teorija začaranog kruga i imate još 3 i da, ovo ostalo je bilo sve izmiješano od svih grupa pomalo.

U grupi E je bila definicija globalnog aparthejda, socijalna anomija, definicija meritokratskog drustva, radnici znanja, načela nabrojiti, nabrojiti ekonomske pojave, 3 vrste vlasti kod Webera..

#18marisol 20.02.13 7:06

marisol
Ja neznam kak je kod drugih grupa ali u A grupi je samo zamjenio odgovor i pitanje (preformulirao, osim faktora za razvoj obrazovanja, to opet treba 6 navest umjesto je 6 navedeno a da ti prepoznas da se radi o faktorima bitnim za obrazovanje ... whatever) onih 6 što imamo u fajlovima ... dodano:
- koja s neka 2 tipa demokracije nes
- naziv klase koja se istice po potrosnji, nacinu oblacenja blabla
- naziv da oni na vlasti zgrcu prvo sebi i svojima
- prepoznati defincija da se radi o orijentaciji na održivi razvoj

D grupa, nova pitanja:
1. Što Linton označava pojmom "nacrt življenja"?
2. Koji ključni pojam Durkheim koristi za objašnjenje društvenih promjena? (tako nešto)
3. Klase se mogu određivati prema ekonomskoj moći. Što određuje ekonomsku moć?
Odgovore ne znam

#19zrinka3 11.06.13 20:21


Guest
evo ti pitanja iz moje grupe kojih se sjecam,5.mj rok. -Koji su faktori bitni za razvoj obrazovanja u nekom društvu? – ekonomski, demografski, socijalni uvjeti, tehnolške inovacije, institucionalno uređenje, planiranje obrazovanja - Što proučava socijalna fiziologija Saint-Simonea? – proučava globalno društvo, čovjeka kao generičko biće. Nauka ne samo o industrijskom životu već i o općem životu gdje su individualni životi točkići
- Kako R. Dahrendorf shvaća klase?
- Klase promatra prije svega kao konfliktne grupe koje vodi interes za postizanjem određenog položaja koji sa sobom donosi autoritet. Stoga on nekadašnji pojam „elita“ mijenja u vladajuća klasa, tj. ona koja ima autoritet koji joj omogućuje dominaciju nad potčinjenim klasama. Vladajuće klase politički su pozicionirane i to su dok su na vlasti. Silaskom s vlasti nestaje njihov autoritet. Svaka grupa koja se zajedničkim interesom iz stanja „kvazigrupe“ izdigne u interesnu grupu predstavlja na društvenoj pozornici potencijalnu konfliktnu grupu koja je u borbi za autoritet koji donosi vlast
raspoređivanja socijalnih pozicija pojedinaca, funkcija proširivanja slobodnog vremena
-. S koja 4 aspekta možemo razumjeti globalizaciju? – tehnološkog, kulturnog, političkog i ekonomskog
-nabrojati sve teorije siromaštva

#20tela 09.10.13 16:21


Ima li možda neka dobra duša odgovore na ispitna pitanja iz sociologije da pošalje na mail? Znam da je bilo prijašnjih godina, da su kružili po forumu,ali ih je sad nemoguće skinuti Unsure  .
Hvala unaprijed ako tko ima!

#21pulana 09.10.13 16:26


Guest
imaš ih na skydrive

#22tela 09.10.13 16:41


Hvala puno na informaciji, nova sam ovdje. Evo uspjela sam se snaći Wink 

#23marisol 03.06.14 15:46

marisol
Nove skriptice.

OneDrive

#24Sponsored content